Napište nám
V případě, že chcete být nadále in­for­mováni o událostech a novin­kách, tak do předmětu zprávy napište něco jako "Chci být informovaný" nebo něco podob­ného. Fantazii se meze nekladou. Buďte kreativní. Zkritizujte hudební tvorbu, stránky, počet členů, nala­dění bicích... cokoliv vás napadne.

Staň se i ty naším fanouškem:


Novinky

25.10.2014
Voko je za náma. Fotky jsou ve Fotkách, jedinou zkoušku těsně před koncertem jsme museli zvládnout bez Peťase, protože rodinné důvody. Což bylo ve výsledku dobře, páč jsme zjistili, že můžem hrát i tak nějak potišejc a akusticky. Přecijen se dostáváme do let, žejo. Takže v budoucnu možná zahrajeme někde na vernisáži nebo v jazzovym klubu. Dobře nám tak. Těšte se a pokud možno nás můžete dohodit.
Další novinkou je odstranění nefunkční diskuse - byla nefunkční už dlouho a místo ní zela prázdná díra. Vypsal jsem tam teda legendární příspěvek a odkázal na diskusi tam, kde jste vítáni.

4.9.2014
Rok 2013 jsme úplně vypustili. Co taky se smolnou třináctkou, žejo. Každopádně jsme si aspoň párkrát zahráli ve zkušebně. Zjistilo se, že to naše umění nijak neuvadá, ba naopak. Pan Václav s Kovbojem drhnou struny ještě v nějakejch coverech, Kuklis doma zpívá dvěma špuntům a Hamec furt drží spodek v Syrovkách. Za těchdle okolností se hraje v klidu, žejo. Jen toho novýho repertoáru moc nepřibejvá, bo ho neni kdy nazkoušet, a navíc jsme všichni tak nějak v pohodě, což taky nepřidává nějakýmu tvůrčímu zapálení.... Každopádně - září 2014, samozvaný kapelník Kuklis obvolal členy a zařídil trojitou oslasvu narozenin, na kterou jste srdečně zváni. Takže si do deníčku zapište datum Sobota 18.10.2014 a donděte. A nezapomeňte nám donýst dárky! My vám dáme asi nějaký bonbóny, tak jak se to dělalo ve škole. Cajk!

22.5.2012
Tak a je to za náma. Po delší odmlce jsme konečně pořádně oslavili 10-leté výročí od prvního pohození turbíny a kde jinde než tam, kde byla poprvé pohozena. V super klubu U RAFA na Hanspaulce. Přestože se v ten den hrálo semifinále MS v hokeji a večer ještě finále Ligy Mistrů, tak naši věrní nezklamalia přišli v hojném počtu. Za to Vám dík, atmosféra byla super a to i díky výborně předskakující kapele Jeté Varieté.
...a fotil zase Hamec a fotky dal na svoji Picasu

10.4.2012
Slovo sice dalo slovo, ale:
!!!!!!!!!!!!!!! ZMĚNA KONCERTU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Přátelé, vzhledem k nešťastnému datu 5.5., které narušuje možnost prodlouženého víkendu, jsme koncert přesunuli na sobotu 19.5 a doufáme, že nás přijdete podpořit na 10. výročí kapely Pohozená turbína.

13.3.2012
Slovo dalo slovo, hudba dala hudbu - koncert bude!
Připravte si klobouky na sobotu pátýho května.

9.1.2012
Zupa - webmaster to konečně spravil i pro normální prohlížeče. Prostě jo! A taky na ten fejsbuk se dostanete jednim klikem myši. Dobře vám tak ;)

13.12.2011
Ne zcela zrezivělé lopatky Pohozené turbíny se znovu roztáčejí.

POHOZENÁ TURBÍNA včera podruhé v tomto roce roztočila své lehce zrezivělé lopatky a měla druhou zkoušku ve staré známé sestavě: Medík, Hamec, Pan Václav, Kovboj Peťas. Položme si otázku, co to znamená pro Vás, FANOUŠKY PT. No co? Bude koncert, až ve 2012, zato pořádnej, velkej, výroční a....... možná přijde i Ariel. Takže vy vytrvalí fandové a fanynky, máte se na co těšit. Turbošce zdar a těšim se na Vás ve včas anoncovaném koncertu U RAFA.
Petr_Antonin_Larva

13.1.2010
Nazdar v novém roce!
Turbína se stále točí, a občas je slyšet pořádně hlasité vrznutí - na Silvestra jsme vrzali v Kainu, a v říjnu na (dle dostupných informací) prvním on-line festivalu N'Roll Fest 2009, kterého se zúčastnilo několik kapel ve dvou dnech... Chystáme další koncerty a učíme se "nové staré" písně do převzatého repertoáru.
Další novinkou je i objevení nového komunikačního média, bez kterého už snad nikdo ani neexistuje, a to je Fejsbůk, kde se též můžete stát našimi fanoušky.
A na závěr příspěvku troška sebereklamy - Hamec přeje všechno nejlepší do roku 2010

7.9.2009
Helou neasi,
takže zkátka:
  1. z důvodu nabídky koncertu a Medíkovy časové nedostatečnosti jsme zahráli už druhý koncert bez Medíka. Postrádal trošku té jeho nevypočitatelnosti, ale vcelku se líbil. Místo Medíka zpíval Vašek, a při pár převzatých i Peťas. Fotky jsou tu.
  2. z důvodu nulové návštěvnosti ze zahraničí Hamec zrušil anglickou a německou verzi stránek. Takže už tu nenajdete jeho gramatické perly v cizích jazycích.
  3. z důvodu pohodlí návštěvníků byly upraveny galerie tak, aby se obrázky neotvíraly v novém okně. No konečně pokrok! Dík za postrčení správným směrem patří Pepovi
3.8.2009
Čus Turbínoví kamarádi a kamarádky, ožralové a hipíci,
Turbína žije, točí se, občas někde zahraje a tak dále a tak dále, mrkněte na web a k Hamáčkovi na fotky na Picase:
http://picasaweb.google.com/Hamec01/PraseMirosovice
http://picasaweb.google.com/Hamec01/MladeBukyBukfest

Zdravi
Petr Antonin Larva

PS: Bubeník se jmenuje Peťas, má přezdívku Kovboj, a solidně mu to šlape :)

24.2.2009
Odešel nám bubeník Jirka - naštěstí ne do věčných lovišť, ale "jen" do jiné kapely. Pod tímto tlakem bylo potřeba nahrát pro dalšího bubeníka některé, pokud možno všechny písně. Za jednu zkoušku jsme jich zvládli 16, což je ohromující množství. Naposledy totiž byly hrány na Medíkových narozeninách v říjnu 2008. No ale povedlo se, a Vašek už sehnal náhradu, podle všeho více než ucházející. Uvidíme, jak s námi dlouho vydrží...

Co se týče uvedených nahrávek, tak se dají nalézt v sekci MP3, a pro lenochody jsou ještě s pěkným přehrávačem v pohozeném profilu na Bandzonu.

20.11.2008
Tak jistě jste se pokochali fotkama z narozenin, a hnedle nám byly poskytnuty další! Autorem je Martin Z. a fotky od něj jsou přidány do galerie k dalším.

9.11.2008
Medík nám oslavil svoje kulaté narozeniny, a k té příležitosti pozval kamarády a svou kapelu, aby mohl předvést, že Turbína nezahálí. Fotky jsou už v galerii. Byl to zcela jistě náš poslední koncert v roce 2008, protože v pondělí po víkendu Medík odlétl do Indie a Nepálu, s předpokládaným návratem kolem půlky prosince. Dokonce byl i tak aktivní, že si založil cestovní deník.

22.7.2008
Tak a je to tady. Naprosto tajný koncert proběhl za hojné účasti Medíkových kamarádů, kteří slavili významná životní jubilea. Hráli jsme na dohled od Sněžky, a též se hojně fotografovalo. A jedno zveřejnitelné video se též natočilo. Bodejť by ne, kdy se člověku naskytne možnost snídat čerstvě grilovaný kuřecí steak v pět ráno?

23.3.2008
Koncert v Jelenech se povedl. Opět byly cuky se zdravím, ale tentokrát si nikdo koncert nenechal ujít. Fanoušků byla plná místnost...
Kapela Beztíže byla zrovna ochuzena o kytaristu, ale tento malý problém neubral entuziasmus ostatním muzikantům.
Fotky už jsou online!

28.2.2008
Koncert už je náplánován delší dobu, a to zhruba od doby, kdy byl Medík nemocen. Ukojíme vaši touhu po živém vystoupení. Možná zazní i nové písně. Naviděnou v Jelenech.
Zachytili jsme rovněž pana Václava zkoušejícího. Je neuvěřitelně rychlý, proto je rozmázlý.

30.9.2007
Na zkoušce jsme naplánovali koncert. Odehrajem ho standartně na "domovské scéně" U Rafa, a to v sobotu 10.listopadu. Určitě nebudeme hrát sami

26.5.2007
Tak kytarista Václav zatím drží... Do fotek U Rafa jsem přidal jednu animaci - tančícího Medíka. Byla tam opravdu zábava.
Taky se mi podařilo vysosat několik obrázků z videa, které jsme natočili na prvním koncertě. Kdybyste náhodou chtěli kompletní video, tak bychom se mohli po mailu domluvit na zaslání.

9.5.2007
Přidal jsem portréty do sekce Kapela. Rovněž to vypadá tak, že jsme nejspíš našli kytaristu - musím se zeptat stejně jako u Jirky: Vydrží s námi?

29.4.2007
Zprovozněn nový design! Dalo to práci, ale myslím, že stojí za to. Chcete-li, je možno jej porovnat se starým.

11.4.2007
S lítostí konstatuji, že nás opustil zakladatel kapely, kytarista Zakous (je živ a zdráv) společně s vokalistkou Petrou. Momentálně tedy pátráme po solidní náhradě za Zakka (myslím, že se dá vyjádřit tímto obrázkem). Uvidíme, zda zůstaneme "chlapeckou kapelou", nebo opět najdeme nějakou dívčinu.

29.11.2006
Mno, do Bobrové jsme dojeli, fotek pár je. Vyšly daleko líp než hudební produkce.

30.10.2006
Zase nové fotky, tentokrát z Viktorky. A už víme podrobnosti o festu 25.listopadu! V sekci koncerty

22.10.2006
Přidány Fotky od Rafa a z Milkovických koz. Najdete je v sekci Fotky

2.10.2006
Dlouho se tu nic nedělo. Odehráli jsme koncert pro pár otužilců v Milkovicích, a opět se chystáme do klubu U Rafa v Praze. Pátek třináctýho je náš šťastný den.

16.11.2005
Je před svátkem, abyste přes víkend měli co poslouchat, tak zveřejňujeme další nahrávku. Najdete ji v sekci MP3.

7.11.2005
Doplnili jsme spoustu smysluplného textu o dojmech a průbězích koncertů do sekce Napsali....

3.11.2005
Hurá! Menu se zprovoznilo i pro Mozillisty a podobnou "havěť"! Teď už to vypadá skoro tak jak by mělo. Sice si nikdo nestěžoval, ale znáte to.

2.11.2005
Přidány nové MP3 v počtu tři kusy.
Rovněž další fotky z Rafa

31.10.2005
Už máme fotky od Rafa!

27.10.2005 Přidána sekce "Napsali
...
". Objeví se v ní naše zážitky z koncertů, a zážitky ostatních z našich koncertů, popřípadě ještě jiné šplechty.

17.10.2005
Přidány Novinky
Přidán koncert v hospě U Rafa, včetně mapky. Bude 28.října.

19.9.2005
16.září byl koncert, po dlouhé odmlce! Pár fotek je v sekci Fotky a jaký to bylo se můžete dočíst v "Napsali...".